ÖVRIGT / Diverse / Karott 5293192
*
nr 529 3192
Karott
nysilver, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 juni 2008
kl 16:16:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 10:48:58
1
200 kr
8/6 23:15:19
2
300 kr
8/6 23:16:34
2
Vinnande bud
9/6 15:40:27
3
450 kr
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
Karott
nr 529 3192
Karott
nysilver, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 juni 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 10:48:58 | 1 | 200 kr |
8/6 23:15:19 | 2 | 300 kr |
8/6 23:16:34 | 2 | Vinnande bud |
9/6 15:40:27 | 3 | 450 kr |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.